O projekcie – Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego
Centrum Innowacji
Społeczeństwa
Informacyjnego


09-401 Płock, ul. Górna 36/15
Biuro: 09-400 Płock, Al. Kilińskiego 12A

NIP: 774-283-31-18, REGON: 611424951

Copyright 2022 Centrum Innowacji Społeczeństwa Informacyjnego


O projekcie

Projekt  pt. „III SEKTOR – RZECZNIKIEM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU”  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Program „Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027”, Nr projektu FERS.04.06-IP.04-0069/23.

Projekt realizowany jest w okresie 01.10.2024-31.08.2026 na terenie 4 województw:

  • mazowieckiego,
  • kujawsko-pomorskiego,
  • dolnośląskiego,
  • podkarpackiego.

Celem głównym projektu jest rozwój dialogu obywatelskiego poprzez zwiększenie udziału NGO w procesie stanowienia prawa oraz współkreowania, monitorowania i ewaluacji polityk publicznych w obszarach ich działalności z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej oraz wzmocnienie ich potencjału do działań rzeczniczych i strażniczych (typu watchdog).

Cel główny projektu będzie realizowany poprzez:

1) Wzmocnienie kompetencji rzeczniczych przedstawicieli co najmniej 12 NGO z terenu 4 województw – mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego oraz dolnośląskiego, ze szczególnym uwzględnieniem tych działających na rzecz ochrony zwierząt.

2) Budowę sieci 12 NGO zainteresowanych działaniami rzeczniczymi, które będą się wzmacniać, pomagać sobie oraz aktywnie i skutecznie podejmować działania z zakresu budowy sieci wpływów.

3) Podniesienie wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu planowania, realizowania i wdrażania działań rzeczniczych przez uczestników Akademii Rzeczniczej,

4) Wzrost wiedzy i kompetencji z zakresu zarządzania strategicznego w minimum 12 organizacjach pozarządowych,

5) Opracowanie 12 planów rzeczniczych (po jednym dla każdej reprezentowanej organizacji).

Charakterystyka grupy docelowej:

1) 160 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu 4 województw na terenie kraju, po 40 z województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego.

2) Przedstawicielami NGOs będą członkowie Zarządów, pracownicy i wolontariusze.

Projekt zakłada udział przedstawicieli NGO zajmujących się edukacją w obszarze ochrony zwierząt towarzyszących. Ogółem w projekcie zaplanowano udział 4 osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkie działania realizowane będą w sposób niewykluczający z uczestnictwa osób ze specjalnymi potrzebami, na zasadzie równości z innymi osobami. Zasada ta będzie miała m.in. zastosowanie w umożliwieniu wszystkim osobom pełnego uczestnictwa w działaniach projektowych bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę lub pochodzenie etniczne, wyznawaną religię, światopogląd, orientację seksualną etc.

Całkowita wartość projektu wynosi: 1.291.536,00 złotych

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1.231.536,00 złotych

Skip to content